Утеплення житла – як можна заощадити і скільки

Кожен господар старається зробити все,  щоб утримати тепло в своїй домівці протягом холодних зимових вечорів. Хтось заміняє старі вікна на металопластикові, хтось утеплює фасад та замінює батареї а хтось, аби створити ефект “термосу”, мінеральною ватою встелив і горище. Ефект уже є.

На всі роботи витратили понад 40 тис грн. Після утеплення витрачені гроші окупляться за 4-5 років, а з підвищенням тарифів, набагато раніше.

Експерти порахували, що лише через не утеплені стіни  щороку вилітає щонайменше 3 тис грн. Понад півтори видувається через  неправильну вентиляцію. Стільки ж через вікна. І майже тисяча – тікає у двері. Загалом, у звичайній квартирі можна б було заощадити близько 10 тисяч гривень за рік. Набігає досить немаленька сума, погодьтесь.

Варто утеплювати весь будинок одразу тоді буде максимальний ефект економії. Насправді ж правильне зовнішнє утеплення усього будинку збереже майже половину тепла. Допоможуть зекономити і прості правила. Наприклад, батареї не повинні щільно прилягати до стіни. Їх треба відсунути, а за ними обклеїти спеціальну плівку, що відбиває тепло.

А ще, не  затуляти батареї шторами чи меблями, щоби не заважати повітрю циркулювати. Особливу увагу фахівці радять приділити підлозі. Такі прості заходи як дерев’яна підлога, чи товстий килим, також дають збереження тепла.

Провітрювати оселю також варто правильно, не залишати шпарину на ніч, а  повністю відчинити вікно на 3-4 хвилини. Повітря в кімнаті цілком зміниться, а всі поверхні залишаться теплими. А ще задля економії тепла на батареї слід встановити регулювальні крани. Це дозволить самим керувати температурою у помешканні і збереже копійку.

Отримати безкоштовний розрахунок